Buďte profesionální! Nejprve seberte informace, pak volejte rodičům.

Každý pořadatel by měl mít jasně stanovený postup, kdo a kdy volá rodičům ohledně úrazů dětí. Pokud jde o drobné úrazy, není potřeba rodičům hned volat, ale je potřeba o úrazu a způsobu ošetření informovat až si budou dítě na konci pobytu přebírat. 

Ohledně zdravotního stavu dítěte, které utrpělo vážnější úraz, není vždy nejlepší volat rodičům hned z první doby bez toho, aniž by bylo známo co přesně s účastníkem je a jaký bude další postup. Pro rodiče není nic horšího a nedůvěryhodnějšího, než když jim zdravotník ohledně stavu dítěte odpoví "nevím, uvidíme". Další vyšetření mohou trvat hodinu i déle a po tuto dobu budou rodiče zbytečně ve stresu. 

Hned po zdravotníkovi, by se o vážném úrazu měl dozvědět hlavní vedoucí. Je třeba se dohodnout, kdo s dítětem absolvujte potřebná vyšetření. A až na základě zprávy od lékaře, informuje zdravotník hl. vedoucího a zavolá rodičům. Např. "Honzík měl takový a takový úraz, má pohmožděné pravé předloktí, dle RTG to není zlomené, budeme to mazat Dolgitem a stáhneme el. obinadlem. Zprávu budete mít v dokumentaci."

Zdravotník však není kompetentní rozhodnout o ukončení pobytu. Zdravotník o stavu pouze informuje hl. vedoucího a zákonného zástupce. Ukončení pobytu by však mělo být jejich vzájemnou domluvou. Zákonnému zástupci však dítě předává zdravotník. Společně s dítětem, předá jeho dokumentaci, popřípadě léky a vyplní formuláře o předčasném ukončení pobytu.  

Pokud se stane úraz nebo nastane stav, kdy je účastníka potřeba hospitalizovat, ať už po vlastní návštěvě nebo při převozu ZZS, nemůžete rodičům říci "Záchranka ji/ho někam odvezla". Je třeba se záchranářů vyptat, kam dítě povezou. Popřípadě opatřit tel. na konkrétní nemocnici, lépe i konkrétní oddělení, ať můžete rodičů sdělit, kam se mohou dále obrátit. 

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Rychlý kontakt

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

Provozovatelem webu ZdravotníkZA.cz je AMBULANCE NODE - CZECH REPUBLIC, z.s. *2009,