AMBULANCE NODE - CZECH REPUBLIC

ZDRAVOTNICKÁ POHOTOVOSTNÍ SLUŽBA

Zdravotnická pohotovostní služba je zřizována skupinou Ambulance Node - Czech Republic, jako samostatný organizační celek s celorepublikovou působností. ZPS poskytuje služby odborné první pomoci a přednemocniční neodkladné péče na základě smluvního vztahu s žadatelem. ZPS AN-CZ působí nad rámec plošného pokrytí krajů posádkami ZZS.

ASISTENCE

O ZPS

ZPS organizuje posádky RZP (Rychlá zdravotnická pomoc = Diplomovaný zdravotnický záchranář + řidič záchranář) a RLP (Rychlá lékařská pomoc = řidič záchranář + lékař). 

Z principu své činnosti, disponuje ZPS nadstandardním vybavením pro poskytování přednemocniční neodkladné péče. V omezeném množství je takové vybavení uloženo i do speciálních pohotovostních batohů. Viz fotogalerie.

Posádky ZPS používají nízká vozidla s právem přednosti v jízdě. Tyto vozy jsou terénem i silničním provozem daleko průbojnější než velké sanity a dojezdové časy tak rychlejší. Viz video/fotogalerie.

ZPS nemá vlastní operační středisko. V případě potřeby se vozy ZPS spojují přímo s Krajským zdravotnickým operačním střediskem ZZS příslušného kraje, včetně zobrazení polohy. 

Speciálně pro RUNy

Pro vytrvalostní traťové závody (runy, triatlony apod.) poskytujeme 2 posádky RZP. Zatím co jedna zasahuje na trati, je druhá stále k dispozici závodníkům v cíli. 

Obě posádky jsou vybaveny dle požadavků na posádky Zdravotnických záchranných služeb. Na vozidle je navíc další zásoba především infuzí, chlazení a dalšího spotřebního materiálu.

V případě kolapsu nebo úrazu na trati, jsme schopni být na místě zpravidla do 2-3 min. V případě velmi vážné poruchy zdraví, potřeby hospitalizace nebo specializovaných vyšetření je vyrozuměna i krajská ZZS, která následně zajistí transport pacienta do nemocničního zařízení. Zatím je poskytnuta neodkladná péče a po předání jsme dále k dispozici pro závod. Lehké úrazy, jako podvrtnutý kotník, svezeme do zázemí akce.

Díky celorepublikové působnosti a propojení na KZOS můžeme pořadatelům tour, efektivně zajistit závody po celé ČR jednotným způsobem a s jednotnou kalkulací.

Kde jsme byli

Název akce

datum

Místo

počet výjezdů na trať

(drobná ošetření nepočítáme 🙂

Run Tour 2018

5. 11. 2018

Pardubice - dostihové závodiště

bez výjezdu

Běhej Valachy - Valachy Tour 2018

20. 10. 2018

Resort Valachy - Velké Karlovice

1

X. Karlovský Gastrofestival

6 - 7. 10. 2018

Velké Karlovice

3

Run Tour 2018

6. 10. 2018

Praha - park Ladronka

1

Předchozí akce

Rychlý kontakt

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.