AMBULANCE NODE - CZECH REPUBLIC

ZDRAVOTNICKÁ POHOTOVOSTNÍ SLUŽBA

Zdravotnická pohotovostní služba je zřizována skupinou Ambulance Node - Czech Republic, jako samostatný organizační celek s celorepublikovou působností. ZPS poskytuje služby odborné první pomoci a přednemocniční neodkladné péče na základě smluvního vztahu s žadatelem. ZPS AN-CZ působí nad rámec plošného pokrytí krajů posádkami ZZS.

ASISTENCE / MEDICAL SERVICE

Pořadatelé masových akcí mají možnost požádat o zdravotní asistenci. Zdravotnická pohotovostní služba poskytuje asistenci v minimální rozsahu: 1x posádka RZP. Tj.: 2 záchranáři, pohotovostní vozidlo a vybavení pro poskytování přednemocniční neodkladné péče.

Speciálka pro Runy

K zajištění běžeckých závodů na dlouhé tratě využívá ZPS z pravidla dvě posádky, kdy jedna posádka působí v cíli a druhá je vyslána na strategické místo na trase. Pořadatelé mají, a na startovních číslech jsou uvedeny, kontakty přímo na posádky. Výhodou přímého kontaktu je, že záchranář, který jede na místo, může už během jízdy volajícího navádět v primárních krocích, popřípadě si místo lépe doupřesnit apod.

Na místě poskytnou záchranáři neodkladnou péči a vyžaduje-li stav pacienta hospitalizaci nebo další vyšetření, spojí se záchranář se zdravotnickým operačním střediskem ZZS příslušného kraje pro zajištění transportu do nemocničního zařízení. Umožňuje-li to stav pacienta, transportují jej do zázemí závodu a na trase je vystřídá posádka z cíle (v podstatě si působiště vymění). Po předání pacienta zůstává posádka v cíli, popřípadě se cyklus opakuje. 

Posádka v cíli, resp. záchranáři, se zdržují v koridoru za cílovou čárou, kde pomáhají s osvěžením závodníků, případně jim poskytují potřebnou péči. Díky tomuto systému lze dobře řešit i souhru dvou a více událostí ve velmi dobrých časech. Vozy jsou navíc vybaveny větší zásobou spotřebního materiálu, jako jsou např. infuze, chladící prostředky, léčiva apod.

U kratších závodů (do 10 km) je možná i ekonomičtější varianta, kdy posádka RZP vyjíždí ke stavům na trati z cíle a druhá posádka zůstává permanentně v cíli bez pohotovostního vozidla - disponuje pouze vybavením pro poskytnutí přednemocniční neodkladné péče.

Výhoda pro Tour

Díky celorepublikové působnosti včetně přímého spojení na zdravotnická operační střediska ZZS krajů, můžeme pořadatelům více akcí na různých místech v ČR zajistit všechny akce jednotným systémem s jednotnou ekonomikou na základě jedné smlouvy potažmo faktury

Rychlý kontakt

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.