AMBULANCE NODE - CZECH REPUBLIC

ZDRAVOTNICKÁ POHOTOVOSTNÍ SLUŽBA

Zdravotnická pohotovostní služba je zřizována skupinou Ambulance Node - Czech Republic, jako samostatný organizační celek s celorepublikovou působností. ZPS poskytuje služby odborné první pomoci a přednemocniční neodkladné péče na základě smluvního vztahu s žadatelem. ZPS AN-CZ působí mimo rámec standardního plošného pokrytí krajů posádkami ZZS.


Výjezdové skupiny

ZPS organizuje posádky RZP (Rychlá zdravotnická pomoc) = 2x diplomovaný zdravotnický záchranář, a RLP (Rychlá lékařská pomoc) = diplomovaný zdravotnický záchranář + lékař.

Vybavení

Oba typy posádek disponují vybavením pro poskytování přednemocniční neodkladné péče, a pohotovostním vozem s právem přednosti v jízdě (z pravidla model Š. Octavia combi nebo Karoq). Oproti velkým kontejnerovým sanitám jsou tyto vozy jak terénem, tak silničním provozem průbojnější a dojezdové časy tak rychlejší.


Proč anglické nápisy

Anglické nápisy RESCUER a DOCTOR se na bundách záchranářů objevili už v roce 2014, kdy se naši záchranáři začali pohybovat na akcích s mezinárodní účastí. Na rok 2019 však plánujeme dvojjazyčnou úpravu. 

V létě, kdy záchranáři nenosí bundy, se označení funkcí letos poprvé objevilo i na rukou v podobě silikonových náramků. 2 cm široké náramky nesou barevný kód funkcí včetně dobře-čitelného debossu v českém i anglickém jazyce. Tyto náramky vyrobila a dodala firma silikonovenaramky.com

 


6 - 7. 10. - víkend, který nás prověřil.   

V sobotu 6. 10. se v pražské Ladronce, na start RUN TOUR 2018, postavilo 4000 běžců. I zde jsme, jako na každý díl RUN TOUR 2018, vyslali dvě posádky. Tento závod se nám však potkal s dalším, již X. ročníkem Karlovského Gastrofestivalu, který probíhal už od pátku, po celý víkend, v údolí Leskové ve Velkých Karlovicích. 

Nejde o první souběh dvou akcí. Na vážnosti však přidalo to, že se potkal závod, který měl oproti ostatním až dvojnásobnou kapacitu, zrovna s celovíkendovým festivalem, který dle pořadatelů navštívilo kolem 40 000 návštěvníků. A protože všichni naši záchranáři musí sloužit i služby na svých pracovištích, byl pro nás tento víkend takovým ověřením jak po stránce personální, tak logistické, materiální i ekonomické. A obstáli jsme.

Zatímco posádky v Praze řešili krom jedné fraktury jen drobné odřeniny a křeče, posádka ve Velkých Karlovicích vyjížděla k popáleninám, alergické reakci i dopravní nehodě. Všem pořadatelům děkujeme za důvěru a spolupráci. Fotografie z pražské RT 2018 od Ivy Jurčové vizte v naší fotogalerii

Rychlý kontakt

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.